Lezingen van de dag

DAGELIJKS EVANGELIE Ontvang iedere morgen de dagelijkse lezingen via email ! Katholieke, meertalige, gratis service.

  • Woensdag 11 Juni : Uit de Handelingen der apostelen 11,21b-26.13,1-3.
    on 11 juni 2025 at 03:23

    In die dagen kwamen zeer velen tot het geloof en bekeerden zich tot de Heer. Het gerucht over hun optre­den kwam ook de Kerk van Jeruzalem ter ore en men vaardigde Barnabas af naar Antiochië. Toen deze daar aankwam en Gods genade zag, verheugde hij zich en wekte allen op met hart en ziel de Heer trouw te blijven. Hij was een goed man, vol van heilige Geest en geloof. Veel mensen werden voor de Heer gewonnen. Daarop vertrok hij naar Tarsus om Saulus te gaan zoeken. Toen hij hem gevonden had, bracht hij hem naar Antiochië. Een vol jaar namen zij deel aan de bijeenkomsten in die gemeente en gaven onderricht aan een grote menigte. Het was in Antiochië dat de leerlingen voor het eerst christenen werden genoemd. In de gemeente van Antiochië waren er profeten en leraren: Barnabas, Simon die Niger genoemd werd, Lucius uit Cyrene, Manaen, jeugdvriend van viervorst Herodes, en Saulus. Terwijl ze eens voor de Heer de heilige dienst verrichtten en vastten, sprak de heilige Geest: 'Zonder Mij Barnabas en Saulus af voor het werk, waartoe Ik hen heb geroepen.' Na vasten en gebed legden ze hun toen de handen op en lieten hen vertrekken.

  • Woensdag 11 Juni : Psalmen 98(97),1.2-3ab.3c-4.5-6.
    on 11 juni 2025 at 03:23

    Zingt voor de Heer een nieuw gezang, omdat Hij wonderen deed. Zijn hand deed zich krachtig gelden, de macht van zijn heilige arm. Zijn weldaden deed Hij ons kennen, de volkeren zijn gerechtigheid. Opnieuw bleek zijn goedheid en trouw, ten gunste van Israëls huis. Geheel de aarde aanschouwde, Verheerlijkt de Heer, alle landen, weest blij, verheugt u en zingt. Zingt voor de Heer bij de citer, met citer en psalterspel. Laat schallen trompet en bazuin en danst voor de Heer, uw Koning!

  • Woensdag 11 Juni : Uit het heilig Evangelie van onze Heer Jezus Christus volgens Matteüs 10,7-13.
    on 11 juni 2025 at 03:23

    In die tijd zei Jezus tot zijn leerlingen: Verkon­digt op uw tocht: Het Koninkrijk der hemelen is nabij. Geneest zieken, wekt doden op, reinigt melaatsen en drijft duivels uit. Voor niets hebt gij ontvan­gen, voor niets moet gij geven. Tracht dus geen goud, zilver of koper te verwerven om er uw gordels mee te vullen. Verschaft u ook geen reiszak voor onderweg, geen tweede onderkleed, geen schoeisel of stok, want de arbeider is zijn onderhoud waard. Als gij in een stad of in een dorp komt, onderzoekt dan wie waard is u te ontvangen, en verblijft daar tot gij weer vertrekt. Wanneer ge dat huis binnentreedt, brengt het uw vrede­groet; en wanneer het die waard is, moge uw vrede over dat huis komen, maar wanneer het die niet waard is, dan kere uw vrede tot u terug.

  • Woensdag 11 Juni : H. Gregorius de Grote
    on 11 juni 2025 at 03:23

          Ook u kunt, als u dat wilt, deze mooie naam van boodschapper van God verdienen. Als ieder van ons immers naar zijn mogelijkheden in de mate waarin u de inspiratie uit de hemel hebt ontvangen, zijn naaste van het kwaad af laat keren, als hij zorg heeft om hem naar het goede te brengen, als hij de verdwaalde herinnert aan het Koninkrijk of de straf die hem in eeuwigheid wacht, dan is hij duidelijk een boodschapper van de  heilige woorden van Jezus. En dat niemand komt zeggen: Ik ben niet in staat tot het onderrichten van anderen, om hen te waarschuwen. Doe tenminste uw best, opdat men u op een dag geen rekenschap vraagt van uw ontvangen en slecht bewaarde talent. Want degene die bij voorkeur zijn talent begroef in plaats van het in waarde laten toenemen, had ook niet meer dan één talent ontvangen (Mt 25,14v) (...)       Sleep de anderen met u mee; dat ze uw kameraden op de weg naar God zijn. Wanneer u een werkeloze ontmoet op de pleinen of in de openbare baden, nodig hem dan uit om u te vergezellen.  Want uw dagelijkse handelingen dienen ertoe om u met anderen te verenigen. Ging u op weg naar God? Probeer dan niet om er alleen aan te komen. Dat degene die in zijn hart reeds de roep van de goddelijke liefde heeft gehoord, daaruit een woord van moed voor zijn naaste haalt.

  • Dinsdag 10 Juni : Uit de 2e brief van de heilige apostel Paulus aan de christenen van Korinte 1,18-22.
    on 11 juni 2025 at 03:23

    Broeders en zusters, God staat er borg voor: het woord dat wij tot u spreken, is niet tegelijk ja en neen. De Zoon Gods, Christus Jezus, die door ons onder u is verkon­digd, door mij en Silvanus en Timoteüs, Hij was niet «Ja en Neen»; in Hem was slechts «Ja», Want alle beloften van God zijn in Hem waar ge­maakt. Daarom spreken wij door Hem ook ons «Amen, Ja, zo is het», God ter ere. En God zelf is het die ons samen met u in Christus bevestigt en die ons heeft gezalfd. Hij is het die op ons zijn zegel heeft gedrukt en ons de Geest als onderpand heeft gegeven.